Petra Kyselková - Vaničkování a plavání kojenců , Nordic Walking
Zdravý pohyb pro děti i jejich maminky ...
volejte
+420 777 572 342

Nordic Walking PetraK

Nordic Walking  instruktor PetraK

severská chůze s Nordick Walking holemi je  nejpřirozenější pohyb pro člověka, nezatěžující klouby jako při běhu, zapojující celou část těla, spodní i horní.

benefity NW

 • přirozený pohyb pro organizmus se zapojením 90% svalů celého těla
 • může ho dělat každý v kterém koliv věku
 • oproti běžné chůzi můžeme spalovat až o 40% více energie a tím rychleji hubnete
 • nezatěžuje klouby
 • zvyšuje kondici a pohyblivost , využívá se i jako rehabilitační léčba
 • vylepšuje psychiku - vylepšuje kvalitu spánku , náladu a má pozitivní vliv na myšlení
 • pravidelná chůze má vliv i na zdraví - snižení cholesterolu, cukru a krevního tlaku
 • prevence osteoporózy
 • může se dělat kdykoliv a kdekoliv , za každého počasí
 • poznáte nové kouty přírody ve vašem okolí

co potřebujete na NW?

 • speciální hole na nordic walking - bez nich to nejde
 • nízkou sportovní obuv - né vysokou kotníkovou obuv nebo sandále
 • ledvinku nebo malý batůžek - né tašku přes rameno
 • vodu, hroznový cukr, müsly tyčinku
 • nabitý mobil (v případě první pomoci, navigace v terénu)
 • obleční dle počasí v zimě - vrstvení, pokrývka hlavy a rukavice,
                                v létě - pokrývka hlavy s kšiltem, obličej namazat opalovacím krémem

Proč využít služby instruktora?

NW si poslední dobou získává čím dál tím větší oblibu mezi lidmi, ale bohužel spousta lidí používá špatný tip holí a technika je naproto nevyhovující spíše k neprospěchu (ruce drží  před tělem tím jsou stále shrbený dopředu, prsní svaly se zkracují a bolí je krční páteř, stejně tak jako celý den sedí u počítače). My potřebujeme hrudník otevřít, páteř narovnat , pohyb pažema provádět v celém jejich rozsahu se zápichem a sevřenou holí v ruce, odrazem o hůl a za tělem hůl v ruce uvolnit. Tím zapojíme svaly zadové, břišní a rukou. To jde, ale provést pouze se správnou NW holí. Nohy nejsou propnuté ani zcela zkrčené, nášlap je přes patu ,nášlap přes malíček na palec a odraz od špičky,čímž zapojujeme svaly hýžďové a svaly na nohou. Hlava je vzpřímená ,ramena spuštěná dolů, pohled směřuje 20 m před sebe. Při správném NW by nemělo docházet k bolestem zad.

Výběr holí

 1. Nordic walking hole  ODRAZOVÁ : ta jediná a správná: rukojeť je rovná jako u běžkařské hole, z části většinou korková (proti klouzání při zpocení ruky), má rukavičku na klipu místo poutka, je tenčí a lehčí, je bud z jednoho kusu materiálu nebo telskopická-nastavitelná. Nastavení hole- rovný postoj , rukojeť  hole dosahuje urovně dlaně při pokrčené paže v lokti do pravého úhlu.
 2.  Treková hůl OPĚROVÁ- špatná na NW : rukojeť je tvarovaná jako lyžařská sjezdová hůl s klasickým poutkem. je silnější a těžší,většinou teleskopická pro snadné složení a přenášení na batohu. Jsou vhodné pro trekovou chůzi do hor.

NW hole zdarma při lekcích půjčujeme po předchozím objednání a následně poradíme s koupí vlastních holí!!!!!!!!!!

POZOR!!!!! i ve specializovaných prodejnách vám na Nordic Walking často nabídnou hole trekové

Co nabízím?

 1. Individuální lekce NW - trvání 2-3h dle fyzičky klienta. Naučíte se vše o NW pod odborným vedením instruktora a hlavně správnou techniku NW, zařadíme i různé typy cvičení s hůlkama v přírodě, jak se rozcvičit a následně protáhnout, poradím se správným výběrem NW holí atd.
 2. Skupinové lekce NW - 1,5-2h pravidelné skupinové vycházky s instruktorem
 3. Půldenní výšlapy NW- výšlap v dny pracovního volna s instruktorem ,většinou delší trasa s přestávkama a občerstvení.

Kde chodíme?

V širokém okolí Benešovská, Posázaví , jezdíme na výšlapy po celé ČR, na individuální lekce se můžeme domluvit na místě a času dle vašich možností. Nejlepší terén je příroda, občas se ale nevyhneme ani málo frekventované silnici.

Novinky

cesta Česka - druhá etapa

1. a 2. února jdeme s Nordic Walking PetraK druhou etapu cesta Česka. 1.2. sobota 9,5km Český Štenberk do Ledečka. Sraz v Ledečku na vlakové zastávce(dojedete autama )v 11:30-11:40h. Odjezd vlaku je ve 12:00h,cena jízdenky 16Kč. Dojedeme za 11minut do Českého Štemberka a odtud se vydáme cestou Česka zpět k autům. cena výšlapu 150,-Kč 2.2 v neděli 10km Ledečko - Sázava. Sraz v Sázavě v ulici Nádražní, kde necháme svá auta a opět odjedeme na start. Sraz v 9:00-9:15h, vlak odjíždí 9:52h. cena jízdného 14,-Kč. cena výšlapu 150,-, kdo jde i v sobotu doplatí už jen 50,-Kč. Zde je v cíli možnost již samostatně návštěva Sázavského kláštera, spousta restaurací.

cesta Česka

V neděli 19.1 jdeme druhou část první etapy cesta Česka. Sraz ve Vlašimi na parkovišti u Zimního stadionu v 10:30h. Trasa dlouhá cca 15 km. Cíl je v Českém Štemberku, kde budeme mít auto ,abychom dovezli řidiče pro svá auta do Vlašimi, ostatní počkají v restauraci ve Štemberku. Prosím o nahlášení účastníků a rezervaci NW holí, kdo potřebuje půjčit na tel 777572342 Sebou hlavně dobrou náladu, vrstvené oblečení, čepici, rukavice, NW hole, svačinu , pití.

Pravidelné úterní lekce NW

Od 7.1.2020 se opět pravidelně v úterý v 17:45 scházíme na lekcích Nordick Walking PetraK . Lekce jsou svižné s rozcvičkou , cvičením, cca 7-10km NW chůze a závěrečným protažením. Nutno vlastní čelovku, NW hole, vrstvené sportovní oblečení a nízké boty. Do lekce se může zapojit kdokoliv , nejlépe po předchozím nahlášení na tel. 777572342 . NW hole zapůjčujeme . Cena jedné zimní lekce/100Kč. Sraz za Konopištěm na odbočce na Chvojen u kapličky.(místo srazu se může měnit, proto raději předem volejte a sledujte fb stránky Nordick Walking PetraK

Silvetrovský NW výšlap na Špulku

31.12 v 11h výšlap z Teplýšovic 119 na Špulku se silvestrovským přípitkem a pečením buřtů. Buřty a malé šampaňské sebou. Po návratu Vás zvu na malé posezení u nás doma. Prosím o nahlášení účasti na tel. 777572342

cesta Česka

1.1.2020 zahajujeme s Nordick Walking PetraK cestu Česka. www.cestaceska.cz Ve 12:30 sraz na parkovišti před infocentrem v Louňovicích pod Blaníkem. Zde nebo v místních hospodách lze zakoupit putovní deník, mapu a různé propagační materiály cesta Česka. Pokud budete nakupovat, přijeďte dříve. Ve 12:30 vycházíme!!!! délka 1 etapy je 30km. 1.1.2020 jdeme 15km z Louňovic do Vlašimi. Druhá část 1 etapy 15km z Vlašimi - Český Štemberk je předběžně plánovaná na 19.1 v neděli(termín se může ještě změnit). Prosím o nahlášení účasti na tel. 777572342

Adventní Nordic Walking výšlap

Druhou adventní neděli 8.12 2019 se koná adventní NW výšlap, cca 13km dlouhý okruh z Teplýšovic ,kolem Špulky, přes Litichovice do Třebešic se zastávkou na zámku s výstavou betlémů. Zde se zahřejeme teplým nápojem a naladíme vánoční atmosférou (vstupné 40,-Kč) . Výšlap je vhodný pro všechny nadšence NW. Kdo si chce NW vyzkoušet a nemá vlastní hole, po předchozí domluvě je zapůjčíme. Během výšlapu neopomeneme rozcvičku, společenské hry s holemi a na závěr protažení. Akci zakončíme posezením a zakončením NW sezóny 2019 u nás doma. Sebou sportovní vrstvené oblečení dle počasí a triko na převlečení. Nezapomeňte pití, hole a hlavně dobrou náladu. cena výšlapu je 200,- Kč. přihlášení a veškeré další informace na tel: 777572342 ,nebo na emailu: kyselkovapetra@seznam.cz Na všechny se moc těším a doufám ,že si s námi aktivně zpříjemníte vánoční čas