Petra Kyselková - Vaničkování a plavání kojenců , Nordic Walking
Zdravý pohyb pro děti i jejich maminky ...
volejte
+420 777 572 342

Nordic Walking PetraK

Nordic Walking  instruktor PetraK

severská chůze s Nordick Walking holemi je  nejpřirozenější pohyb pro člověka, nezatěžující klouby jako při běhu, zapojující celou část těla, spodní i horní.

benefity NW

 • přirozený pohyb pro organizmus se zapojením 90% svalů celého těla
 • může ho dělat každý v kterém koliv věku
 • oproti běžné chůzi můžeme spalovat až o 40% více energie a tím rychleji hubnete
 • nezatěžuje klouby
 • zvyšuje kondici a pohyblivost , využívá se i jako rehabilitační léčba
 • vylepšuje psychiku - vylepšuje kvalitu spánku , náladu a má pozitivní vliv na myšlení
 • pravidelná chůze má vliv i na zdraví - snižení cholesterolu, cukru a krevního tlaku
 • prevence osteoporózy
 • může se dělat kdykoliv a kdekoliv , za každého počasí
 • poznáte nové kouty přírody ve vašem okolí

co potřebujete na NW?

 • speciální hole na nordic walking - bez nich to nejde
 • nízkou sportovní obuv - né vysokou kotníkovou obuv nebo sandále
 • ledvinku nebo malý batůžek - né tašku přes rameno
 • vodu, hroznový cukr, müsly tyčinku
 • nabitý mobil (v případě první pomoci, navigace v terénu)
 • obleční dle počasí v zimě - vrstvení, pokrývka hlavy a rukavice,
                                v létě - pokrývka hlavy s kšiltem, obličej namazat opalovacím krémem

Proč využít služby instruktora?

NW si poslední dobou získává čím dál tím větší oblibu mezi lidmi, ale bohužel spousta lidí používá špatný tip holí a technika je naproto nevyhovující spíše k neprospěchu (ruce drží  před tělem tím jsou stále shrbený dopředu, prsní svaly se zkracují a bolí je krční páteř, stejně tak jako celý den sedí u počítače). My potřebujeme hrudník otevřít, páteř narovnat , pohyb pažema provádět v celém jejich rozsahu se zápichem a sevřenou holí v ruce, odrazem o hůl a za tělem hůl v ruce uvolnit. Tím zapojíme svaly zadové, břišní a rukou. To jde, ale provést pouze se správnou NW holí. Nohy nejsou propnuté ani zcela zkrčené, nášlap je přes patu ,nášlap přes malíček na palec a odraz od špičky,čímž zapojujeme svaly hýžďové a svaly na nohou. Hlava je vzpřímená ,ramena spuštěná dolů, pohled směřuje 20 m před sebe. Při správném NW by nemělo docházet k bolestem zad.

Výběr holí

 1. Nordic walking hole  ODRAZOVÁ : ta jediná a správná: rukojeť je rovná jako u běžkařské hole, z části většinou korková (proti klouzání při zpocení ruky), má rukavičku na klipu místo poutka, je tenčí a lehčí, je bud z jednoho kusu materiálu nebo telskopická-nastavitelná. Nastavení hole- rovný postoj , rukojeť  hole dosahuje urovně dlaně při pokrčené paže v lokti do pravého úhlu.
 2.  Treková hůl OPĚROVÁ- špatná na NW : rukojeť je tvarovaná jako lyžařská sjezdová hůl s klasickým poutkem. je silnější a těžší,většinou teleskopická pro snadné složení a přenášení na batohu. Jsou vhodné pro trekovou chůzi do hor.

NW hole zdarma při lekcích půjčujeme po předchozím objednání a následně poradíme s koupí vlastních holí!!!!!!!!!!

POZOR!!!!! i ve specializovaných prodejnách vám na Nordic Walking často nabídnou hole trekové

Co nabízím?

 1. Individuální lekce NW - trvání 2-3h dle fyzičky klienta. Naučíte se vše o NW pod odborným vedením instruktora a hlavně správnou techniku NW, zařadíme i různé typy cvičení s hůlkama v přírodě, jak se rozcvičit a následně protáhnout, poradím se správným výběrem NW holí atd.
 2. Skupinové lekce NW - 1,5-2h pravidelné skupinové vycházky s instruktorem
 3. Půldenní výšlapy NW- výšlap v dny pracovního volna s instruktorem ,většinou delší trasa s přestávkama a občerstvení.

Kde chodíme?

V širokém okolí Benešovská, Posázaví , jezdíme na výšlapy po celé ČR, na individuální lekce se můžeme domluvit na místě a času dle vašich možností. Nejlepší terén je příroda, občas se ale nevyhneme ani málo frekventované silnici.

Novinky

Adventní Nordic Walking výšlap

Druhou adventní neděli 8.12 2019 se koná adventní NW výšlap, cca 13km dlouhý okruh z Teplýšovic ,kolem Špulky, přes Litichovice do Třebešic se zastávkou na zámku s výstavou betlémů. Zde se zahřejeme teplým nápojem a naladíme vánoční atmosférou (vstupné 40,-Kč) . Výšlap je vhodný pro všechny nadšence NW. Kdo si chce NW vyzkoušet a nemá vlastní hole, po předchozí domluvě je zapůjčíme. Během výšlapu neopomeneme rozcvičku, společenské hry s holemi a na závěr protažení. Akci zakončíme posezením a zakončením NW sezóny 2019 u nás doma. Sebou sportovní vrstvené oblečení dle počasí a triko na převlečení. Nezapomeňte pití, hole a hlavně dobrou náladu. cena výšlapu je 200,- Kč. přihlášení a veškeré další informace na tel: 777572342 ,nebo na emailu: kyselkovapetra@seznam.cz Na všechny se moc těším a doufám ,že si s námi aktivně zpříjemníte vánoční čas

příměstské tábory

pořádáme příměstské tábory